İşlemlere Başlamadan !

Basit yatırım kararları alınarak gün içerisinde saatlik kazanç elde edebileceğini ikili opsiyon piyasasında, iki temel madde vardır ve bunların uygulanması ile kazançların sürekliliği sağlanabilmektedir. Bu maddelerden ilki piyasa analizi, alım veya satım sinyali belirleme; diğeri ise doğru para yönetimi , belirli bir opsiyon için ne kadar teminat yatırılacağını belirlemektir.

Kazançlı yatırım işlemleri yapabilmenin bir gereksinimi de sermaye yönetimi hakkında bilgi sahibi olmaktır. Yatırım işlemi sonucun küçük kayıp yaşansa bile bu kaybın neden yaşandığının araştırılması gerekmektedir. Aynı hataların tekrar yapılmaması ve teminatın küçük miktarlar halinde eriyip gitmemesi adına bu araştırma yapılmalıdır.

Her yatırım piyasasında olduğu gibi ikili opsiyon yatırımlarında dadoğru piyasa analizi ile işlemlere giriş ve çıkış sinyalleri büyük bir önem taşımaktadır. Aynı zamanda doğru para yönetimi ile bir hedef belirlenmesi ve bu hedefe ulaşılması ile birlikte pozisyondan çıkılması gerekmektedir. Pozisyondan hedefe ulaşıldığında çıkılmaması sonucunda ise riskler artış gösterecektir ve kayıp yaşanma olasılığı artacaktır.